Projektowanie ogrodów - Pracownia

Pracownia projektowania ogrodów

O mnie

Mam na imię Małgorzata. Fascynuje mnie człowiek oraz jego przestrzeń, dlatego zajmuję się ogrodami przydomowymi.

Doskonale pamiętam pierwszy ogród, który mnie zachwycił. To ogród w moim rodzinnym domu na Lubelszczyźnie, w którym spędziłam najpiękniejsze lata mojego dzieciństwa. Ma on już blisko 60. lat, a mimo to cały czas potrafi mnie zachwycać i zaskakiwać. Bez wątpienia ogrody stały się moją pasją, która dzisiaj pozwala mi spełniać się zawodowo.

Jako projektant ogrodów, tworzę projekty poparte wiedzą, którą podzielili się ze mną wspaniali eksperci podczas studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Moje doświadczenie i zaangażowanie zawodowe zostało wyróżnione tytułem „Kobiety Charyzmatycznej” w kategorii „Kobieta przedsiębiorcza” oraz „Kobieta Społeczna” magazynu Why Story.

Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego w niektórych miejscach czujemy się lepiej niż w innych. Wykonując projekt ogrodu myślę o potrzebach i pozytywnych emocjach osób, które będą w nim przebywały. Myślę także o tym, jak Twoja prywatna przestrzeń może pomóc przyszłym pokoleniom. Naturalny ogród to mądre korzystanie z wody, różnorodne nasadzenia kwiatów, drzew i krzewów. Moje projekty charakteryzuje zrównoważony, prosty, funkcjonalny design.

Przede wszystkim na każdy element ogrodu patrzę wieloaspektowo. W mojej pracy nie wybieram utartych ścieżek. Każdy ogród, tak jak i człowiek, wymaga indywidualnego podejścia i projektu.

Projektuję ogrody dla inwestycji prywatnych oraz komercyjnych od 8 lat. Wybrane realizacje znajdziesz w moim portfolio.

Proces projektowy

Podczas naszej współpracy przeprowadzę Cię przez kilka istotnych etapów procesu projektowego. W wybrane z nich będę chciała Cię zaangażować.

Spotkanie

Prawdopodobnie masz głowę pełną pomysłów, ale nie wiesz na który się zdecydować, a może zupełnie nie wiesz, jaki powinien być Twój wymarzony ogród? Dlatego przed spotkaniem wyślę Ci dokument z pytaniami. Wspólnie porozmawiamy o tym, jaki powinien być ogród, by spełniał Twoje potrzeby. Opowiesz mi o tym co Cię inspiruje i jaki masz styl życia.

Projektowanie ogrodów

Koncept

Na kolejnym spotkaniu otrzymasz ode mnie propozycję koncepcji ogrodu. Przygotuję ją w formie rzutu 2D, wizualizacji 3D oraz mood-boardów. Już na tym etapie zobaczysz, jak będzie wyglądał Twój ogród.

Projektowanie ogrodów

Praca nad projektem

Po spotkaniu będę czekała na Twoje mailowe lub telefoniczne uwagi do koncepcji. Następnie rozpocznę proces przygotowywania ostatecznej wersji projektu. Prawdopodobnie będę miała do Ciebie jeszcze dodatkowe, uzupełniające pytania.

Projektowanie ogrodów

KOMUNIKACJA

Otrzymasz ode mnie maila, zadzwonię, albo zostawię Ci wiadomość na WhatsAppie. Komunikacja dotycząca Twojego projektu będzie się odbywała za pomocą specjalnej aplikacji. To pozwoli nam efektywnie pracować, a Ty będziesz miał dostęp do aktualnej dokumentacji non stop.

Projektowanie ogrodów

Finalny projekt

Ten etap to praca już tylko po stronie projektantki. Polega on na opracowaniu profesjonalnej dokumentacji Twojego projektu. Niezależnie od wariantu współpracy, jaki wybierzesz, zawsze otrzymujesz ode mnie projekt ogrodu, gotowy do realizacji przez firmę wykonawczą.

Projekt ogrodu

Realizacja

Po oddaniu projektu ogrodu możesz liczyć na moje dalsze wsparcie. Chciałabym uczestniczyć w pierwszym spotkaniu z firmą wykonującą Twój ogród. Opowiem Ci także, jak dbać o ogród, by cieszyć się nim przez wiele lat.

Projekt ogrodu