Dobrze zaaranżowany ogród to inwestycja, która przyniesie Ci dużo satysfakcji. To także sposób na podniesienie wartości nieruchomości. Dlaczego ego trzeba go zaprojektować z głową i projektantem ogrodów?

Ogród dobrze zaplanowany

Ponieważ ogród jest przedłużeniem domu, albo „zielonym pokojem pod niebem” (tak określali go twórcy ogrodów modernistycznych w powojennej Polsce) te przestrzenie przenikają się. Dzięki temu dom i ogród tworzą uporządkowaną całość…

Każdym element, fragment, metr ogrodu ma swoją funkcję. Tak może powstać kuchnia zewnętrzna  grillem, piecem do pizzy, taras z miejscem wypoczynkowym pełniący funkcję salonu, miejsce na „nieplac” zabaw dla dzieci, czy patio na ognisko. Jakie funkcje powstają w ogrodzie to decyzja, którą podejmuje projektant po rozmowie z inwestorami. Ogród, zwłaszcza miejski i mały, nie może być przesycony ilością funkcji. Wiadomo, Internet, gazety branżowe („wnętrzarskie” i te o ogrodach) kuszą modnym stylami, produktami. Ogród jednak nie wszystko pomieści. Dlatego warto wybierać to co ponadczasowe i uniwersalne. A w tym pomoże właśnie projektant ogrodów, który dokonując pomiarów ogrodu ułoży go w proporcjonalną całość. A dodając odpowiednie elementy, zaaranżuje ogród tak, by był nowoczesny, w stylu boho – po prostu dopasowany do oczekiwań jego mieszkańców.

marzewska projektowanie ogrodow Warszawa

Jak wybrać projektanta ogrodów w Warszawie?

Warto zacząć od dobrego przygotowania się, bo pytań będzie wiele, wątpliwości jeszcze więcej. Można zrobić własną check listę, która będzie zawierała istotne dla nas założenia, wymagania, które powinien spełniać nasz wymarzony projekt ogrodu.

Jeśli nie wiesz od wiesz czego zacząć to skorzystaj z mojej listy pytań, którą wysyłam klientom przed spotkaniem.

marzewska projektowanie ogrodow Warszawa

A potem rozpocząć szukanie projektanta ogrodów. Oczywiście najprościej zrobić to korzystając z social mediów, a wyjątkowo pomocny będzie Instagram. To tam można obejrzeć portfolio, realizacje projektantów. Wystarczy wybrać odpowiednie hash tagi (np. projekt ogrodu Warszawa, projektant ogrodów Warszawa) i przeglądać interesujące nas projekty ogrodów.

Możesz również skorzystać z rankingu projektantów w Warszawie, który opracował serwis Ogrodosfera.pl

Chcesz wiedzieć, jaki ogród mogę zaprojektować dla ciebie? Zadzwoń lub napisz do mnie.